Kodex

Objevitelský motoristický závod

Všichni, kdo připravujeme Hill Bill Rally, máme velmi blízko k přírodě a baví nás objevovat rozmanitost různých kultur.Turismus a cestovatelé ale často svým přístupem navštívená místa nenávratně mění k horšímu. I my nejsme bez viny. Cestovatelská krize po covidu nám dává příležitost začít znovu a lépe. Chceme, aby se na Hill Bill Rally potkali lidé, kteří jsou ze stejného těsta jako my. Proto jsme vytvořili tento Kodex, který je naší představou o udržitelném cestování a byli bychom rádi, abys ho dodržoval.

  1. Respektuj přírodu.

Minimalizuj produkci nerozložitelného odpadu a k vyhazování použij místa k tomu určená. Respektuj faunu a flóru, která asi nebude úplně nadšená ze soukromé technopárty uprostřed divočiny. Vybírej rozumně trasu, protože ne všude, kudy se dá projet, bys měl opravdu jezdit. Občas je lepší zastavit a projít se pěšky. 

  1. Respektuj místní.

Jiný kraj, jiný mrav a podle toho je třeba se chovat. Je to klišé, ale každý z nás bude dělat vizitku našemu závodu a my bychom si přáli, pokud by na nás místní vzpomínali jen v dobrém. Není od věci si předem zjistit něco o místních kulturách a přizpůsobit se. Je nutné si bez dovolení fotit zarostlého baču kvůli lajkům na instagramu nebo rozdávat místním dětem hrsti bonbónů, jen abys měl pocit, žes udělal “dobrý” skutek?

  1. Podpoř místní ekonomiku.

Pokud si to můžeš dovolit, tak cinkni měšcem o stůl v zapadlé hospodě nebo přespi u místní bábušky.

  1. Nebuď kokot.

Léty osvědčená zásada Instruktorů Brno. Trochu mirko-dušínovsky ctíme fair-play, takže kdyby se objevila skulina v pravidlech, nezneužívej toho. Je to závod, ale hlavně nám jde o kamarádství a nezapomenutelné zážitky.

Pokud ti přijde, že výše zmíněné body jsou snůška nesmyslů, pak bohužel asi nenajdeme společnou řeč.